کیش

نگین خلیج فارس

کیش

از زمان هخامنشیان و سپس اشکانیان و ساسانیان، جزیرهٔ کیش تحت تسلط ایران بوده و با گسترش اسلام، این جزیره به‌دست خلفای اموی افتاده‌است. این وضع تا سال ۲۴۹ ه. ق ادامه یافت. در این سال، یکی از ایرانیان اهل ری بر خلیفه خروج نمود و تمامی جزایر خلیج فارس و بحرین، ازجمله کیش را مسخر خود ساخت.

بهترین زمان سفر

آب و هوای کیش گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای سالانه جزیره ۲۶/۶ درجه سانتیگراد می‌باشد. آب و هوای جزیره تحت تأثیر توده‌های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی قرار داشته و به شکل کلی خشک و کم باران است. بارندگی بیشتر به صورت رگبار و درماه‌های زمستان اتفاق میفتد

مراکز دیدنی

کشتی یونانی - کاریز شهر - شهر باستانی حریره - نمایشگاه خزندگان - پارک دلفین ها - بازارها - سواحل

هتل های کیش


هتل داریوش


هتل بزرگ پنج ستاره داریوش با الهام از معماری باستانی تخت جمشید در زمینى به وسعت ۱۲۱۳۳۰ متر مربع در شمال شرق جزیره زیباى کیش نزدیک به ساحل شرقی ساخته شده، این هتل یادآور معماری خاص و بی بدیل ایران باستان بوده با فضای مجذوب کننده و غرور آفرین دوران پادشاهی هخامنشی اقامتی خاطره انگیز و به یادماندنی را برای مسافران عزیز رقم خواهد زد. هتل دارای فضاهای گردشی، ورزشی و مدرن بی نظیریست که چشم هر بیننده ای را مسحور میکند، چشم انداز هتل داریوش به آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس خاطره ای به یادماندنی را در ذهن شما بر جای خواهد گذاشت.
امکاتات هتل :
۱ - استخر ۲ - آسانسور ۳ - لابی ۴ - فضای سبز ۵ - جکوزی ۶ - زمین ورزشی ۷ - اینترنت در لابی ۸ - فروشگاه ۹ - کافی شاپ ۱۰ - پذیرش ۲۴ ساعته ۱۱ - صندوق امانات ۱۲ - پارکینگ .
وضعیت دید هتل : دریا - ساحل - محوطه هتل .
تعداد اتاق ها : ۱۹۰ اتاق .
تعداد طبقات : ۳ طبقه .
تعداد تخت ها : ۵۰۰ تخت .
وضعیت ترافیک : خارج از محدوده ترافیک .

هتل صدف


مجموعه هتل بین المللى و پنج ستاره صدف کیش بر اساس استانداردهاى بین المللى و با نمایى به شکل صدف در زمینى بالغ بر ۱۵ هزار متر مربع داراى ۵۵ اتاق و ۱۴۰ تخت، در مجاورت مراکز بزرگ تجارى جزیره در سال ۱۳۸۱ به بهره بردارى رسید. موقعیت جغرافیایی مناسب هتل صدف کیش جذابیت این مکان اقامتی را دو چندان کرده است. این هتل روبروی دانشگاه کیش واقع شده و دسترسی به مراکز خرید را آسان نموده.
امکانات هتل :
۱- آسانسور ۲ - لابی ۳ - فضای سبز ۴ - اینترنت در لابی ۵ - کافی شاپ ۶ - پذیرش ۲۴ ساته ۷ - صندوق امانات
وضعیت دید هتل : خیابان - محوطه هتل .
تعداداتاق ها : ۵۵ اتاق .
تعداد طبقات : ۳ طبقه .
تعداد تخت ها : ۱۴۰ تخت .
وضعیت ترافیک : خارج از محدوده ترافیک .

هتل آنا


هتل سه ستاره آنا کیش سال ۱۳۷۷ شامل دو طبقه در زمینی به مساحت ۸۵۰۰ متر مربع به بهره برداری رسید. این هتل با فاصله‌ای کم بین دو بازار مروارید و زیتون قرار گرفته است. هتل آنا با دارا بودن کادر مجرب آموزش دیده و امکانات رفاهی پذیرای شما میهمانان عزیز می‌باشد.
امکانات هتل :
۱ - لابی ۲ - فضای سبز ۳ - اینترنت در لابی ۴ - کافی شاپ ۵ - پذیرش ۲۴ ساعته ۶ - صندوق امانات .
وضعیت دید هتل : خیابان .
تعداد اتاق ها : ۶۸ اتاق .
تعداد طبقات : ۲ طبقه .
ظرفیت لابی : ۱۰۰ نفر

در غرب جزیره کیش کشتی بزرگی به گل نشسته است که دیگر نیازبه معرفی ندارد چرا که به عنوان یکی از نمادهای گردشگری کشور به حساب می آید این کشتی در سال ۱۳۴۵ راهی یونان بود که بنا به شرایط به گل نشست و ۸۰ روز تلاش برای در آوردن آن به هیچ نتیجه ای نرسید تا این کشتی برای همیشه در آنجا بماند و به نماد جزیره کیش تبدیل شود.

شهر زیر زمینی کاریز یکی از شگفت انگیزترین شهرهای زیرزمینی است که تا به حال کشف شده است. این شهر با ۲۵۰۰ سال قدمت دارای قنات های شگفت انگیزی است که در آن زمان هم می توانسته است آب شیرین را همیشه در اختیار ساکنین قرار دهد. این شهر نزدیک به ۱۰ هزار مترمربع وسعت دارد و در فاز یک آن شامل غرفه های صنایع دستی و رستوران های مختلفی مخصوص گردشگران است. این شهر همچنین شامل حمام های باستانی با صحن و حصاری ۵۰۰ متری است که بسیار زبیا و جالب است.

یکی از جاذبه های کیش انواع ورزش ها و تفریحات آبی است که می توان در آن انجام داد. آب های آرام این امکان را می دهد تا بسیاری از ورزش ها از جت اسکی تا غواصی در آن انجام شود. افرادی که دوست دارند کمی دریاهارا در اختیار خودشان بگیرند باید این ورزش ها را امتحان کنند چرا که تجربه آن در نقاط دیگر امکان پذیر نیست. البته این نکته را نیز باید بگوییم که ورزش های دریایی کیش کمی از باقی تفریحات آن گران تر است.

© تمامی حقوق محفوظ می باشد. شرکت خدمات مسافرتی وحدت ملل فردوس